Roleta DZIEŃ - NOC

ciekawa alternatywa dla firan i zasłon


Jak zaaranżować okna? To jest pytanie, na które trzeba znaleźć odpowiedź, gdy po raz pierwszy urządzamy mieszkanie albo kiedy chcemy wprowadzić większe czy mniejsze zmiany w użytkowanych wnętrzach. Zazwyczaj decydujemy się na klasyczne zasłony i koronkowe bądź gładkie firanki. Taki wystrój okien najlepiej się prezentuje w pomieszczeniach urządzonych tradycyjnie, wyposażonych w mieszczańskie meble i dywany. A jaki wybór mają zwolennicy stylu minimalistycznego, nowoczesnego czy modernistycznego?

Rolety - zdobią i chronią


Popularną alternatywą dla firan i zasłon są rolety. To bardzo wygodna osłona okien, chroniąca pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ich użytkownicy w prosty sposób, najczęściej przez pociągnięcie łańcuszka, regulują dopływ światła słonecznego, podnosząc lub opuszczając roletę do pożądanej wysokości. Opuszczone rolety tworzą też dokładną zasłonę okna, gdy na zewnątrz jest ciemno, a w pokoju pali się lampa. Poza funkcjami czysto użytkowymi pełnią też funkcję dekoracyjną, tworząc barwną plamę harmonizującą lub kontrastującą (rzecz gustu domowników) z kolorystyką wnętrza.

Rolety to też idealny wybór dla osób, które cenią we wnętrzach minimalizm, przestrzeń i dużo światła. Wtedy, gdy nie są niezbędne, odsłaniają całą powierzchnię szyb, wpuszczając światło do wnętrza i nie zasłaniając widoku z okna.

Rolety DZIEŃ - NOC - praktyczna nowość

Rolety DZIEŃ - NOC to nowy sposób na regulowanie dostępu światła do pomieszczenia. Sposób bardzo wygodny, bo za pociągnięciem łańcuszka możemy w pokoju nawet w najbardziej upalny dzień zrobić półmrok, osłaniając wnętrze przed jaskrawym blaskiem słońca. Takie rolety wykonane są z dwóch rodzajów tkanin, ułożonych naprzemiennie. Tworzą pasy: transparentne - jasne i nieprzepuszczające światła - ciemne. Dzięki temu, bez podnoszenia rolety, można regulować ilość światła wpadającego do pokoju, bo złączone ciemne pasy ograniczają dopływ światła, zaś jasne pasy pozwalają na swobodny jego przepływ.

Rolety DZIEŃ - NOC przypominają tradycyjne żaluzje, jednak znacznie przewyższają je dekoracyjnością. Poza walorami ściśle praktycznymi, są to po prostu eleganckie ozdoby pokoju, w sam raz do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni czy gabinetu. Bogata kolorystyka pozwala na wybór ulubionych barw, które nietrudno dopasować do wystroju wnętrza. Dwubarwna roleta może być jednym z elementów nowoczesnego designu mieszkania lub tylko nowatorskim akcentem w tradycyjnej aranżacji. W każdym wnętrzu prezentuje się atrakcyjnie i reguluje dostęp światła dziennego zgodnie z życzeniem użytkownika.

Montaż? Bez problemu

Rolety DZIEŃ - NOC produkowane są w różnych rozmiarach, także niestandardowych. Można je więc montować na wszystkich typach okien. Instalacja nie jest skomplikowana. Montaż nieinwazyjny polega na tym, że rolety są rozwieszane na dołączanych do nich haczykach, które nie są przytwierdzane na stałe. Dzięki temu używane rolety można przenosić na inne okna.

Haczyki montuje się bezpośrednio do ściany, wnęki okiennej lub sufitu. Są to więc rolety wolno wiszące. Użycie prowadnic to montaż inwazyjny. Prowadnice umożliwiają przyleganie rolety do szyby, nawet gdy okno jest uchylone. Poza tym likwidują prześwity po bokach materiału.
facebook