Rolety rzymskie

subtelna dekoracja


W stylu skandynawskim liczy się prostota i minimalizm. Ale wystarczy przyjrzeć się aranżacjom utrzymanym w tej estetyce, by dostrzec, że tekstylne dekoracje również znajdują swoje miejsce. Poduszki, obrusy czy zasłony… to nimi można się inspirować, poszukując „skandynawskich” osłon okiennych. Właśnie dlatego, świetnie sprawdzą się tu rolety rzymskie. Działają na zasadzie segmentowego układania się materiału, łącząc tradycyjny design z nutką nowoczesności.

Wybierz te w subtelnym odcieniu szarości czy kremu, by podkreślić naturalny charakter wnętrza. Gdy zaś chodzi o wzór – dobrze wyglądać będą zarówno „gładkie”, jak i na przykład te w pionowe pasy. Możesz postawić zarówno na te bardzo delikatne, jak i nieco bardziej wyrazisty kontrast między jasną a ciemną szarością (i pokrewnymi odcieniami). A jeśli nie pasy, to motyw roślinny lub folklorystyczny również dobrze wpiszą się w tę estetykę. Jak widać, świat osłon okiennych jest otwarty na stylistykę skandynawską.

A jeśli potrzebujesz pomocy przy dobraniu tych idealnych, skontaktuj się z nami. Z chęcią podpowiemy Ci, jak dopełnić aranżację, by stworzyć harmonijną, naturalną przestrzeń.
facebook